Категорія Наша діяльність

Програма «ЧОБІТОК»

25

Товариством Червоного Хреста України з 1 липні по  2012 році по 31 грудня 2014 року запроваджена програма ресурсного поповнення банків одягу організацій Червоного Хреста «Чобіток», мета якої забезпечення потреб підопічних патронажної служби Товариства в одязі та взутті.

За період початку дії програми, станом на 1.01.2013 року в області було зібрано організаціями Червоного Хреста одягу та взуття на загальну суму 251819

Ми звертаємось до всіх керівників організацій і підприємств, власників великих торгівельних мереж, благодійних фондів та інших громадських організацій підтримати акцію «Чобіток» в зборі теплого одягу і взуття .

Міські та районні організації Товариства Червоного Хреста готові прийняти допомогу.

Малозабезпечені самотні люди похилого віку, інваліди та ветерани чекають нашої допомоги і підтримки.

25

Детальніше

Навчання навичкам надання першої допомоги

21

Кожна людина повинна вміти надавати першу допомогу в міру своїх сил та можливостей. Життя і здоров’я потерпілого  в багатьох випадках залежить саме від першої допомоги особи, яка її надає не маючи медичної освіти. В зв’язку з цим дуже важливо, щоб кожному громадянину були знайомі сутність, принципи, правила та послідовність надання першої допомоги.

Червоний Хрест України- провідний лідер з навчання населення навичкам надання першої допомоги.

Для цього сформовано 6 центрів по навчанню населення навичкам першої допомоги та  підготовлено 6 інструкторів, які отримали сертифікат Товариства Червоного Хреста України з правом здійснювати навчання населення.

В повсякденній роботі організації Червоного Хреста здійснюють заходи по навчанню навикам надання першої допомоги серед молоді, проводиться навчання в медико-санітарних гуртках, клубах „Юний медик” Червоного Хреста та санітарних постах в школах та ПТУ області.

20

Щорічно здійснюється підготовка членів команд, які приймають участь в змаганнях юний інспектор дорожнього руху та гри-випробування ”Школа безпеки”, на районному та обласному рівнях.

21

За період з 2010 по 31.12.2012 року по базовій 12-годинній програмі навчання пройшли 430 осіб, а по 48-годинній програмі в 2012 році 6  чол.

22

23

Товариство Червоного Хреста України закликає всіх оволодіти навичками першої допомоги,- можливо, саме Ви врятуєте чиєсь життя!                                                          

Детальніше

Готовність організацій до надання допомоги населенню при надзвичайних ситуаціях

19

Одним із важливих напрямків діяльності організацій Червоного Хреста є надання допомоги населенню при надзвичайних ситуаціях. Обласна та міськрайонні організації мають угоди про співпрацю з МНС області та управліннями на місцях.

В період холодів у всіх містах і районах області було встановлено постійний контакт організацій Червоного Хреста з установами цивільного захисту населення, оперативними штабами райдержадміністрацій та міськвиконкомів, завдяки чому всі пункти обігріву забезпечувались, по мірі необхідності,    теплим одягом, взуттям та  частково  продуктами харчування.

Пункти обігріву розташовувались на базі центральних районних лікарень,  дільничних лікарень, сільських рад, пунктах тимчасового перебування людей, що опинилися в кризовій ситуації тощо.

В області взимку було  відкрито 5 самостійних пункти обігріву Червоного Хреста на базі кімнат та центрів медико-соціальної допомоги: м. Баранівка, м. Коростень та смт. Попельня, Ружин.

17

       В м. Коростень, на базі центру медико-соціальної допомоги  здійснювалось щоденне гаряче харчування  (комплексний обід) 15 безхатченків. Спонсорами виступили фонд «Відкрите серце» та Ольгінська церква.

18

Всього за період роботи пунктів обігріву організаціями Товариства надана допомога одягом і взуттям, продуктами харчування на загальну суму 128 тис. грн..

19

       Для надання допомоги постраждалим внаслідок  надзвичайних ситуацій в обласній організації та  20 міськрайорганізаціях  є банки одягу з недоторканим запасом речей.

Від Національного Комітету Товариства Червоного Хреста України було отримано та роздано на місця 20 медичних наборів для надання допомоги потерпілим на загальну суму 596500 грн.

Детальніше

В 2012 році Службі розшуку Товариства Червоного Хреста України виповнилося- 20 років!

16

Служба розшуку Червоного Хреста стала єдиною в Україні, яка згідно з міжнародними правилами, у співпраці з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, Міжнародною Службою розшуку і  понад сорока Національними Товариствами Червоного Хреста і Червоного Півмісяця зарубіжних країн безкоштовно з’ясовує долі зниклих безвісті внаслідок збройних конфліктів, стихійного лиха та інших надзвичайних ситуацій.

Служба розшуку Товариства Червоного Хреста України здійснює безкоштовно практичні заходи щодо розшуку та з’ясування:

  • Долі членів роз’єднаних родин, коли зв’язок втрачено внаслідок збройних конфліктів, стихійного лиха, сучасних міграційних процесів чи інших надзвичайних ситуацій в світі та возз’єднання родин;
  • Документів часів Другої світової війни;
  • Стану військових поховань;
  • Забезпечує сімейне листування шляхом обміну Посланнями Червоного Хреста, коли звичайні канали зв’язку відсутні внаслідок збройних конфліктів або надзвичайних ситуацій;
  • Сприяє відновленню родинних та консульських  зв’язків для мігрантів, біженців та шукачів притулку в Україні.

16

Роз’яснення щодо процедури розшуку та оформлення документів на розшук можна отримати в обласній організації Товариства Червоного Хреста за адресою: 10003 м.Житомир, вул.Л-Українки, 4 телефон: 42-63-91; телефон/факс 42-63-91, E-mail: zhit_rc@ukr.net

Детальніше

«Програма Донор»

15

З 1957 року, коли було започатковане масове безоплатне донорство.  Товариство Червоного Хреста України стало чи не єдиною громадською організацією, яка допомагає органам охорони здоров’я проводити організаційну та роз’яснювальну роботу серед широких верств населення.

Виконуючи обласну програму розвитку донорства крові та її компонентів організації Червоного Хреста щорічно проводять заходи по пропаганді безоплатного донорства, які направлені в першу чергу на молодіжне середовище.

На нашу думку, сьогодні особливу роль посідає інформаційна  робота по розвитку донорського руху серед  молоді, адже ми маємо готувати заміну нашим донорам-ветеранам. Тому особливу роль в роботі організацій Червоного Хреста, посідає інформаційна робота по розвитку донорського руху серед учнів та молоді.

15

За участю працівників організацій Червоного Хреста та спеціалістів обласного центру крові в вищих та середніх  учбових закладах проводяться  практичні конференції  по висвітленню проблем безоплатного донорства та заохоченню молоді до цієї благородної справи, а  загальноосвітніх школах, написання диктантів та конкурсів на кращий реферат по донорській тематиці.

Міськими і районними організаціями щорічно проводяться зустрічі по вшануванню почесних донорів та ветеранів донорського руху з поздоровленнями, концертною програмою та наданням матеріальної підтримки.

Обласною організацією спільно з обласним центром крові та Житомирською міською організацією проводяться святкові зустрічі Почесних Донорів України, прес-конференції, засідання «круглого столу».

Постійними спонсорами яких виступають благодійна організація „Лікарняна каса Житомирської області”, президент Валентин Дмитрович Парій та обласна організація  профспілки працівників охорони здоров’я, Голова Алла Федорівна Супряга, за що ми їм щиро вдячні.

Видається інформаційно-просвітницька література спільно з обласним центром крові та обласним центром здоров’я

Для здійснення цих заходів звичайно необхідні відповідні кошти, тому хотілося мати побільше спонсорів та власних коштів.

Детальніше