Категорія Розвиток молодіжного руху

Розвиток молодіжного руху

8

Робота з молоддю та волонтерами сьогодні- запорука стабільності та успішного розвитку Червоного Хреста.

Підготовлена молодь на гуманістичних засадах — це майбутнє Товариства Червоного Хреста України.

Обласна, міські та районні організації Червоного Хреста надають реальну допомогу освіті в напрямку гуманістичного виховання молоді та   формування молодіжного волонтерського руху.

За останні роки в області склалися певні традиційні форми та методи роботи з молоддю, накопичено багатий досвід червонохресної роботи із школярами та студентами по реалізації Молодіжної програми Товариства.

1

Організації Червоного Хреста  дають можливість молоді реалізувати свої гуманітарні покликання, залучаючи їх до численних молодіжних проектів, акцій та заходів- як то: допомога самотнім літнім людям та інвалідам, навчання однолітків безпечної поведінки, просвітницька робота за методом рівни-рівному, поширення знань про гуманітарне право та основоположні принципи гуманності й милосердя, що сповідує організація Червоного Хреста.

2

Молодіжні волонтери, надають відчутну допомогу патронажній службі Червоного Хреста, намагаючись полегшити страждання інвалідів, зробити самотнє життя знедолених людей повноцінним. Спілкування, поздоровлення зі святами, обробіток землі, заготівля палива, доставка продуктів, ось далеко не повний перелік тих добрих справ наших волонтерів які вони роблять для самотніх літніх людей.

Для вирішення соціально-побутових умов, проведення інформаційно-пропагандистської роботи, волонтерами активно використовуються центри та кімнати медико-соціальної допомоги. Особливо це актуально в період проведення Всеукраїнського місячника Червоного Хреста, благодійних акцій милосердя.

Завдяки спільним зусиллям обласної організації Червоного Хреста, Департаментів охорони здоров’я та освіти і науки облдержадміністрації  здійснюються заходи по відродженню медико-санітарної підготовки молодого покоління.

3

Міськими і районними організаціями Червоного Хреста проводиться робота по створенню в школах та ПТУ, середніх та вищих учбових закладах загонів милосердя, клубів «Юний медик» та медико-санітарних гуртків.

В області працює 362 медико-санітарних гуртка,365 загонів милосердя, та 63 клуби  «Юний медик».

4

На підставі спільної Постанови та Положення, щорічно обласна організація бере  участь в підготовці та проведенні обласного збору-змагання «Школа безпеки», що проходила  останні роки в Баранівському  районі.

Згідно Положення обласного –збору-змагання на міські і районні організації Червоного Хреста були покладені завдання по організації підготовки команд з надання першої медичної допомоги потерпілим при травмах-ранах, переломах та кровотечах.

 5

А спільно з облДАІ проводиться обласний зліт юних інспекторів дорожнього руху.

На етапі надання першої медичної допомоги при травмах судійство забезпечували патронажні медичні сестри Житомирської міської організації Товариства Червоного Хреста.

6

До милосердної роботи у лавах волонтерів Червоного Хреста спонукає молодь вивчення курсу „Досліджуючи гуманітарне право”. Зміст цієї 30-годинної Програми та інтерактивні форми навчання допомагають молоді краще усвідомити принципи гуманності та застосовувати їх у повсякденному житті.

7

Організації Червоного Хреста щорічно проводять навчання по основам міжнародного гуманітарного права та історії червонохресного руху з допризовною та призовною молоддю області.

8

Всебічно заохочуємо до створення молодіжних клубів Червоного Хреста, де волонтери мають змогу спілкуватися за інтересами, планувати спільні акції, виявляти ініціативу та брати  безпосередню участь в організації та проведенні різноманітних інформаційно-просвітницьких кампаній і доброчинних акцій.

На 2013 рік заплановано проведення засідання Правління обласної організації Товариства Червоного Хреста України  з порядком денним: « Про стан виконання міськими і районними організаціями Червоного Хреста Молодіжної програми Товариства на 2011-2015 роки»

Детальніше