Медико-соціальна допомога

6

В рамках реалізації Програми «Патронажна служба» в області працює 171 патронажна медична сестра, якими  надається щорічно близько  8 тисячам самотнім хворим похилого віку, інвалідам, ветеранам війни та праці медична та соціально-побутова допомога на дому.

112 працівників патронажної служби (65,4%) здійснюють догляд за хворими вдома в селищах міського типу та сільській місцевості, 60 патронажних сестер (38,1%) працюють в населенних пунктах, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

4

Всі питання діяльності патронажної служби та надання медико-соціальної допомоги хворим  вирішуються в тісній співпраці з поліклінічною службою центральних районних та міських лікарень області.

5

Щорічно проводиться робота по підвищенню професійного рівня патронажних медичних сестер Червоного Хреста і станом на 01.07.2013 року 112 патронажних медичних сестер (86,3%) мають атестаційні категорії з них: 21 вищу, 41 першу  та 50 другу кваліфікаційну категорію.

6

Поряд з наданням медико-соціальних послуг працівниками патронажної служби першочергова увага звертається на необхідність чуйного, турботливого ставлення до людей похилого віку – ветеранів, інвалідів війни, інвалідів праці, учасників бойових дій.

7

На обліку патронажної служби обласної організації Товариства Червоного Хреста в  2012 р. знаходилося 16562 громадян похилого віку які потребують допомоги,  з них 1342 лежачих хворих.

Протягом 2013 року  патронажними медичними сестрами  була  надана  допомога на дому для 21846 підопічним та патронажними молодшими медичними сестрами 6398 чол.

Патронажними медичними сестрами своїм підопічним було надано 577296 медичних послуг, молодшими патронажними медичними сестрами 206936 соціально-побутових послуг.

8

В інтернати працівниками патронажної служби було влаштовано 26 підопічних.

При міських і районних організаціях Червоного Хреста діють:

- 8 центрів медико-соціальної допомоги в Андрушівській, Баранівській, Ружинській, Лугинській районних, Новоград-Волинській міськрайонній, Бердичівській, Житомирській  та Коростенській міських організаціях. Для отримання  медичних послуг  та соціально-побутової допомоги в 2012 році в центри було здійснено  72666 відвідувань.

 

-        9 кімнат медико-соціальної допомоги: в Баранівській-4 та по одній кімнаті в Малинській, Радомишльській, Попільнянській, Овруцькій та Чуднівській районних організаціях. За допомогою в кімнати щоденно звертається понад 20 громадян.

9

-        26  банків одягу, в яких за 2012 рік надано допомоги для 82017 чол.;

-        12   пунктів прокату речей по догляду за хворими, де скористалися послугами на протязі 2012 року 2772 громадян, які отримали інвалідні візки, допоміжні пристрої для ходьби, предмети догляду за хворими,

-        44 громадських пунктів першої допомоги в сільській місцевості, що дає змогу приблизити медичну та соціально-побутову  допомогу до населення де відсутні медичні заклади.

10

Роботу в центрах і кімнатах медико-соціальної допомоги проводять патронажні медичні та молодші сестри з залученням до цієї роботи волонтерів із числа учнівської та студентської молоді, пенсіонерів із числа медичних працівників.

При потребі пацієнтів, які звертаються в центри і кімнати медико-соціальної допомоги, проводяться консультації лікарів з різних профілів.

За угодами з поліклінічною службою  в медико-соціальних центрах було  проведено 910  консультацій лікарів.

Майже у всіх центрах діють маніпуляційні та фізкабінети, банки одягу, масажні кімнати тощо.

Накопичення речей в банках здійснюється  як  за рахунок проведення благодійних акцій, Всеукраїнського місячника Червоного Хреста, так  і за рахунок співпраці з релігійними конфесіями.

16 листопада 2011 року  служба милосердя Товариства Червоного Хреста України відмітила 50-ти річний ювілей,  35 працівників патронажної служби  були нагороджені Державними нагородами, Почесними грамотами обласної державної адміністрації, обласної ради, та обласної організації Товариства Червоного Хреста.

Залишити комертар

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>