ХОСПІС Червоного Хреста для невиліковних хворих чорнобильської зони.

12

В 1997 році було створено перший в Україні хоспіс Червоного Хреста в м.Коростень та його філіал в с.Щорсівка, Коростенського району на 50 ліжок для невиліковних хворих чорнобильської зони, де  на лікуванні та під доглядом сестер Червоного Хреста і доглядальниць  щороку перебуває близько 100  пацієнтів. За 15 років його існування  хоспісну допомогу отримало більш як  1500  хворих.

На протязі всіх цих років проходило і зараз продовжується  його становлення, модернізація.

Все лікування направлене на покращення життя помираючих, шляхом контролювання болю та інших непокоячих симптомів при точному, збалансованому дозуванні фармакологічних засобів, що зменшують біль не затьмарюючи свідомість.

12

Завідуюча хоспісом Буслаєва Л.М. з польським волонтером

Створено комфортні побутові умови: в кожній палаті кондиціонер, душ, туалет. Для тих, хто вже не пересувається – крісла-туалети, функціональні ліжка, матраци, що відштовхують   вологу, памперси, спеціальні пристосування для немічних та інші предмети догляду за тяжко хворими.

У хоспісі сповідується принцип релігійної терпимості- пацієнтами закладу є представники різних конфесій. Підтримується зв’язок з усіма Церквами, більшість піклується хоспісом, надаючи допомогу у вирішенні проблем психологічно-духовного характеру.

Харчування наближене до домашнього, для цього мається власна пасіка, своя городина, яка вирощується персоналом.

Змінилося відношення до хоспісу з боку населення, медичних працівників. Велику роль в популяризації хоспісу зіграли засоби масової інформації. Бажаючих отримати послуги хоспісу стає все більше, хворих привозять з усієї України.

13

Вкрай тяжка та відповідальна робота 15  медичних сестер Червоного Хреста, на плечах яких вся турбота і прояв милосердя до своїх підопічних., яка потребує великого терпіння і любові до ближнього.

До роботи залучаються також доглядальниці від міського центру зайнятості та волонтери.

Хоспіс – це складний, специфічний заклад, його функціонування вимагає значних капіталовкладень та постійної матеріальної підтримки. Значна частина витрат здійснюється за рахунок благодійних внесків, пожертвувань, та фінансової допомоги.

Не отримуючи бюджетного фінансування дуже складно забезпечити повсякденну життєдіяльність закладу за рахунок   самопожертвування  та нелегкій праці персоналу в кризовий період.

Тому хоспіс тісно співпрацює з  зарубіжними партнерами зі Франції, Швеції, Норвегії, Польщі.

Мається вагома фінансова підтримка  місцевої влади, в особі мера міста  Володимира Васильовича Москаленко, керівників підприємств та установ міста.  Ці люди розуміють чужу біду та горе.

14

В хоспісі реалізуються програми: «Всеукраїнської асоціації паліативної допомоги», «Асоціації медичних працівників», «Всеукраїнської ради захисту прав пацієнтів». Програмами передбачаються обмін досвідом роботи з вітчизняними та закордонними хоспісами, стажування та навчання в хоспісах або інших закладах, що займаються паліативним лікуванням.

Залишити комертар

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>