Наші основоположні принципи

Турбота про поранених під час війни, допомога людям з фізичними вадами, відвідини військовополонених, надання допомоги жертвам землетрусів, возз’єднання розлучених конфліктами сімей, навчання надання першої допомоги, організація донорства, захист населення на окупованих територіях – численні і різноманітні завдання, які стоять перед Рухом, але мета всієї цієї діяльності одна- допомогти без будь-якої дискримінації всім, хто страждає.

1

Виконуючи цю місію, Рух керується основоположними принципами Червоного Хреста, які були прийняті на ХХ Міжнародній конференції Червоного Хреста (Відень, 1965 р.):

Гуманність
Міжнародний рух, виникнення якого зумовлене прагненням надавати допомогу всім пораненим на полі бою без винятку або переваги, намагається за будь — яких обставин як на міжнародному, так і на національному рівні попереджувати або полегшувати страждання людини. Рух покликаний захищати життя та здоров’я людей, забезпечувати повагу до людської особистості. Він сприяє досягненню взаєморозуміння, дружби, співробітництва і міцного миру між народами.

Неупередженість
Міжнародний рух не робить будь — якого розрізнення за расовою, релігійною, класовою ознакою або політичними переконаннями. Він лише намагається полегшити страждання людей і, в першу чергу тих, хто найбільше цього потребує.

Нейтральність
Щоб зберегти загальну довіру, Міжнародний рух не може приймати будь — яку сторону у збройних конфліктах і вступати в суперечки політичного, расового релігійного або ідеологічного характеру.

Незалежність
Міжнародний рух незалежний. Національні Товариства, надаючи допомогу уряду в його гуманітарній діяльності і дотримуючись законів своєї країни повинні, проте, завжди зберігати автономію, щоб мати можливість діяти відповідно до принципів Міжнародного руху.

Добровільність
У своїй добровільній діяльності щодо надання допомоги, Міжнародний рух ні в якій мірі не керується прагненням одержання вигоди.

Єдиність
У будь — якій країні може бути тільки одне національне Товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця. Воно повинно бути відкритим для всіх і здійснювати свою гуманітарну діяльність на всій території країни та за її межами.

Універсальність
Міжнародний рух є всесвітнім. Всі національні Товариства користуються рівними правами і зобов’язані надавати допомогу одне одному.

Залишити комертар

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>