Сторінки історії

Історія цієї організації була покладена ще під час Кримської війни, коли Микола Іванович Пирогов уперше сформував загони милосердя, які доглядали за пораненими й хворими солдатами.

Тож не випадково Анрі Дюнан  зазначив, що думка про створення Товариства виникла у нього під впливом починань Миколи Івановича Пирогова.

7

Створений в середині ХІХ століття з обмеженим завданням полегшувати страждання поранених на полі бою, з часом Червоний Хрест поширив свою діяльність на полегшення долі постраждалих практично за будь-яких надзвичайних ситуацій, всіх знедолених, страждених, для котрих через різні обставини  допомога Червоного Хреста- іноді єдина і остання надія.

Створення Червоного Хреста тісно пов’язане з ім’ям громадянина Швейцарії Анрі Дюнана, який народився 8 травня, тому  щорічно і відмічається саме в цей день Всесвітній День Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

24 червня 1859 Анрі Дюнан, направлявся в Північну Італію для зустрічі з Наполеоном Ш і став свідком кровопролитної франко-італо-австрійської битви поблизу селища Сольферино.

5Ніч після битви Дюнан провів в маленькому селищі Кастильоне, куди привезли більше дев’яти тисяч поранених французів та австрійців. Він був шокований тим фактом, що місцеві жителі, ні французька армія були  просто невзмозі надати першу допомоги більшій кількості пораненим.

Ідея створення Червоного Хреста зародилася серед жахів і страждань війни як виявлення милосердя  і співчуття до її жертв, прагнення полегшити їх долю.

Повернувшись до Женеви, він  опублікував у 1862 році свої спогади про битву „Спогади про Сольферино”.

Все, що Дюнану довелося побачити в Сольферино, переконало його в тому, що дії військово-санітарних служб армії не завжди достатні і що без підтримки усіх верст мирного населення неможливо забезпечити необхідну допомогу пораненим на полі бою.

Він задавав собі питання: чи можливо створити добровільну благодійну організацію, яка б надавала допомогу пораненим під час війни та військових конфліктів.

Відповіддю на це запитання і стало створення Червоного Хреста.

На першому засіданні, яке відбулося в лютому 1963 року, був створений Міжнародний комітет допомоги пораненим (у 1867 році він був переіменований у Міжнародний Комітет Червоного Хреста).

В жовтні 1863 року в Женеві відбулася Міжнародна конференція, в якій взяли участь офіційні делегації 14 держав. Конференція повністю справдила надії її організаторів.

Червоний Хрест унікальний за своїм характером, він витримав випробування часом і зарекомендував себе в світі як впливова громадська сила.

Із невеликої приватної благодійної організації, що діяла в Європі, Червоний Хрест перетворився у всесвітній гуманістичний рух, який об’єднує понад 175 національних товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, а також Міжнародний Комітет Червоного Хреста і Міжнародну Федерацію Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Залишити комертар

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>